Güncel

Kız Öğrenci Yurdu Yangını Yaralıları Taburcu Edildi.

Mardin’deki Kredi Yurtlar Kurumu’nun kız öğrenci yurdunda çıkan yangındaki yaralılar taburcu edildi.Çıkan yangın sonucun da 4 öğrenci hastaneye kaldırılmştı

Mardin merkez Artuklu ilçesi Yalımköy Mahallesi’nde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı kız öğrenci yurdunda dün sabaha karşı çıkan yangında dumandan etkilenen 4 öğrenci hastaneye kaldırılmıştı.

Yangına ilişkin yazılı açıklama yapan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, öğrencilerin taburcu edildiğini belirtti.

Kız öğrenci yurdunda dün saat 03.05 sıralarında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktığının hatırlatıldığı açıklamada, nöbetçi personel tarafından olaya müdahale edildiği bildirildi. Yangın ikaz sistemi ve anonslarla öğrencilerin yangın merdivenlerini kullanarak yurttan tahliye edildiğinin kaydedildiği açıklamada, itfaiyenin 03.15’te müdahalesiyle yangının tamamen söndürüldüğüne yer verildi.

Açıklamada, “Tüm yurt binası itfaiye ekipleri tarafından kontrol edilip herhangi bir yangın tehlikesi bulunmadığı belirlendikten sonra öğrenciler güvenli bir şekilde saat 03.30’da yurda yerleştirilmiştir.” denildi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu