Güncel

kırsala eğitim yatırımı

​Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, il merkezi ve ilçelerde yapımına başlanacak 154 okul, pansiyon ve yaklaşık 3000 derslikle önümüzdeki eğitim – öğretim dönemine sağlam bir şekilde girmeleri gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının ilimize sağladığı 500 milyon liralık kaynakla ihale işlemleri tamamlanan projeler kırsalda okula ulaşımı kolaylaştırmayı, taşımalı eğitim oranını aşağılara çekmeyi amaçlıyor.
 
Önümüzdeki eğitim öğretim yılına dönük hazırlıklar Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.
 
İlçede hayata geçirilmesi planlanan projeler, taşımalı eğitimi en aza indirmek için yapılan çalışmalar, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Merkezi yapım projesi, yapılacak olan pansiyon ve okulların inşaatlarının durumları ve denetimleri, LGS ve YKS kamp çalışmaları gibi projelerle ilgili slayt gösterisi yapıldı. Bunların yanı sıra Viranşehir’de eğitim–öğretim hayatında yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşuldu.
 
Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde ihaleleri tamamlanan ve yapımına başlanacak 154 okul, pansiyon ve yaklaşık 3000 derslikle önümüzdeki eğitim – öğretim dönemine sağlam girilmesi gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Turan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlıkların şimdiden başlaması gerektiğini dile getirdi,  ülkemizin farklı bölgelerinden gelecek heyetlerin etkinliklere dahil edilmesini istedi. Turan, “Geçtiğimiz bir yıl içerisinde karşılaştığımız sorunlara rağmen, gayret gösterip, birlik ve beraberlik içerisinde eğitimle ilgili çok sayıda proje gerçekleştirerek İstanbul, Ankara, İzmir gibi eğitimde Türkiye ortalamasının üstünde olan şehirlerle yan yana durmaya başladık. İlimizde TUBİTAK projelerinin sayısı ve niteliklerindeki artışlar, temizlik ve hijyen konularında titiz davranan Beyaz Bayrak kazanmış okullarımızdaki artış, okul öncesi eğitimde ortalamanın çok üstüne çıkmamız ve kitap okuma seferberliği kapsamında yapılan çalışmalarla gelinen seviyeden hep birlikte gurur duymalıyız.” dedi.
 
Konuşmaların ardından eğitimdeki sorunlar, çözüm önerileri ve kaliteyi artıracak projelerle ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Başkanlığındaki toplantıya; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erdal Şekeroğlu, Ziya Suluyer, Mehmet Arif Kırıkçı, Mustafa Fehmi Satıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı