Gap

Kırsal Mahallelerde Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Haliliye ilçesine bağlı 5 kırsal mahallede yol yapım çalışmaları havaların düzelmesi ile yeniden hız kazandı

Haliliye ilçesine bağlı 5 kırsal mahallede yol yapım çalışmaları havaların düzelmesi ile yeniden hız kazandı
Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde yol yapım, yol açma ve bakım onarım çalışmalarını merkez ve kırsal mahallelerde ayrı ayrı ekiplerle devam ettiriyor. Başkan Fevzi Demirkol’un “merkez ve kırsal mahalle arasında ayrım olmayacak” talimatlarıyla kırsaldaki çalışmaları da aralıksız devam ettiren ekipler, vatandaşların taktirini topluyor. Bugüne kadar 93 kırsal mahallede yol yapım çalışmalarını tamamlayan ekipler, bu rakamı arttırmak için çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, çalışmalarını yol ihtiyaçlarını belirlediği mahallelerde yapılan program dahilinde yürüyor. Bu kapsamda ekipler, aynı anda 5 mahallede çalışarak, yeni yolları vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Eğerkıran, İbrik, Tepeköy, Yedikuyu ve Yeşiltepe kırsal mahallelerinde çalışan ekipler, bu mahallelerde de çalışmalarını kısa sürede tamamlamayı hedefliyor.
 
5 mahallede yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yapan mahalle sakinleri ise çalışmalardan memnun olduklarını ve çocuklarının artık çamura basmadan okullarına gidip, geldiklerini söylediler. Bugüne kadar yapılamayan yollarının Haliliye Belediyesi tarafından yapıldığını da ifade eden mahalle sakinleri, bu nedenle Haliliye Belediyesi ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu