Sağlık

​Kırık Kalp Sendromu Kalp Krizi Kadar Tehlikeli

​Kırık Kalp Sendromu Kalp Krizi Kadar Tehlikeli,2014 yılında dünyadaki ölümlerin yüzde 37’si kalp ve damar hastalıkları sonucu meydana geldi.

Kırık Kalp Sendromu Kalp Krizi Kadar Tehlikeli

Kalp ve damar hastalıkları gerek dünyada gerekse ülkemizde ölümlerin en büyük nedeni. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, 2014 yılında dünyadaki ölümlerin yüzde 37’si kalp ve damar hastalıkları sonucu meydana geldi.
Ülkemizde de durum pek farklı değil, çünkü Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre 2016 yılında ölenlerin yüzde 40’ı kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybetti. Kalp hastalıkları denilince çoğu kişinin ilk aklına gelen rahatsızlık kalp krizi.

Ancak her nefes darlığı ve göğüs ağrısı kalp krizi olmayabiliyor. Kalp kriziyle benzer şikayetlere yol açan “Kırık Kalp Sendromu” kimlerde görülüyor, kalp krizinden ayırt etmenin yolları neler, tedavide nasıl bir yol izleniyor?
Bunların yanı sıra kalp sağlığında mutlaka dikkat edilmesi gerekenler neler? Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Refik Erdim ile Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Görmez, Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nde, 17 Şubat 2018, Cumartesi günü düzenlenecek olan “Kalbiniz Sevgiyle Atsın” söyleşisinde tüm bu soruları yanıtlayacaklar.

“Kalbiniz Sevgiyle Atsın” etkinliğinde siz değerli basın mensuplarını da görmekten mutluluk duyarız.

Editör: Mehmet YAKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu