Güncel

Kelebek Hastası Kardeşlere Yardım Eli Geldi.

Van’ın İpekyolu ilçesinde ikamet eden ve halk dilinde “kelebek” hastalığı olarak bilinen “epidermolizis bülloza” hastası kardeşlere yardım eli uzatıldı.

Van’ın İpekyolu ilçesinde ikamet eden ve halk dilinde “kelebek” hastalığı olarak bilinen “epidermolizis bülloza” hastası kardeşlere yardım eli uzatıldı.
 

Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu ilçesinde ikamet eden ve halk dilinde “kelebek” hastalığı olarak bilinen “epidermolizis bülloza” hastası kardeşlere yardım etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, İpekyolu ilçesine bağlı Çalımlı Mahallesi’nde ikamet eden 10 nüfuslu Karakoç ailesine ulaştı. Ekipler, yaptıkları tespitler sonucunda ailenin maddi durumunun kötü olduğu ve 2 çocuğunun doğuştan kelebek hastası olduğu belirlendi.

Yapılan değerlendirme sonucunda maddi imkansızlıklar yaşayan aileye yardımda bulunulurken, 17 yaşındaki Ergin ve 12 yaşındaki Serkan’a rahat uyumaları için ağrı giderici özel tasarım şişme yatak ve baza alındı. Alınan yatak ve baza sosyal destek uzmanları tarafından eve götürülerek kuruldu.

Artık geceleri daha rahat uyuyacaklarını söyleyen Ergin Karakoç “Ailemizin maddi durumu nedeniyle daha önce normal yataklarda uyuyorduk. Bu da benim ve kardeşimin ağrılarını artırıyordu. Bugün bize Büyükşehir Belediyesi tarafından özel yataklar getirildi. Ben bu güzel hediye için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhtaç insanlara ulaşmak adına özverili bir şekilde çalıştıklarını belirten Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selim Elhansu “Amacımız kentimizin her noktasındaki dar gelirli ailelere ulaşmaktır. Bugün de bu güzel çocuklarımıza özel tasarım yatak ve baza aldık. İyi günlerde kullansınlar. Çalışmalarımız 2018 yılı içinde de hız kesmeden devam edecektir.” ifadelerini kullandı

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı