Güncel

Kasımi; Bölgede Barış Ve İstikrar İçin İşbirliği Önemli Yer Kaplıyor

​İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, bölge barış ve istikrarı için bölgesel işbirliğinin önemli bir adım olduğunu söyledi.

​İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, bölge barış ve istikrarı için bölgesel işbirliğinin önemli bir adım olduğunu söyledi.
 

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, düzenlendiği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Afrin operasyonu devam ederken, Münbiç’e Türkiye ile ABD’nin ortak operasyon yapılacağına dair söylentileri değerlendiren Kasımi, “Suriye’de, Suriye hükümetinin izni olmadan yapılan her hareketi ve oradaki varlığı doğru bulmuyoruz. Olası düşmanlıkları arttıracak, şiddeti tırmandıracak, radikalizmi tahrik edecek her türlü hareketi doğru bulmuyoruz.” diye konuştu.

Kasımi, İstanbul’da yapılacak İran, Rusya ve Türkiye liderler toplantısının da Suriye meselesi ve çözüm yolları üzerine olduğunu belirtti.

İran, Türkiye  Rusya ve Azerbaycan arasında dörtlü toplantılara  dair bir soruya da cevap veren Kasımi, “Bakü’de Perşembe günü  dört ülke dışişleri bakanları arasında yapılacak toplantıyı, bölgesel işbirliğinde, bölgede barış ve güvenliğin yerleşmesinde yapıcı önemli bir adım olarak görüyoruz. Bu tür bölgesel işbirlikleri başka ülkeler ve bölgeler tarafından da atılmalı. Bu toplantılar ikili işbirlikleri ve görüşmeler için de bir fırsat oluşturmaktadır.” dedi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu