Güncel

Karlıova’da, Tipide Mahsur Kalan Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti

Bingöl’ün Karlıova ilçesi kırsalında yoğun tipide hayvanlarını kontrol etme amacı ile evden çıkan 60 yaşındaki adam mahsur kalarak hayatını kaybetti.

Bingöl’ün Karlıova ilçesi kırsalında yoğun tipide hayvanlarını kontrol etme amacı ile evden çıkan 60 yaşındaki adam mahsur kalarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Karlıova’ya 5 kilometre uzaklıkta bulunan Kargapazar köyünde ikamet eden Ömer Aydın, bu sabah saatlerinde evine yaklaşık 400 metre uzaklıkta bulunan ahırına hayvanlarını kontrol etmek için evden çıktı. Aradan geçen zamana rağmen Aydın’ın geri dönmemesi, yakınlarını telaşlandırdı. Bunun üzerine köy sakinleriyle birlikte Aydın’ı arama çalışmaları başlatıldı.

Yaklaşık 2 saat süren zorlu arama çalışmalarının ardından Aydın’ın cansız bedeni ahıra yakın bir yerde karda mahsur kalmış şekilde bulundu.

Olayın sağlık ekiplerine haber verildiği ancak yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle köy yolunu kapandığı bu nedenle ambulansın köye gidemediği öğrenildi.

Durumun İl Özel İdaresi yetkililerine bildirilmesi üzerine kapanan köy yolunu açma çalışmaların da başlatıldığı belirtildi.

Aydın’ın, yoğun tipi nedeniyle nefes alamayacak hale geldiği ve bu nedenle boğularak hayatını kaybettiği tahmin edilirken kesin ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu