Gap

Karaköprü’lü Miniklerde Madalya ve Sertifika Heyecanı

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yarıyıl tatilinde açtığı kurslar sergi ve sertifika töreniyle sona erdi.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yarıyıl tatilinde açtığı kurslar sergi ve sertifika töreniyle sona erdi. Kurslara katılan öğrencilerin yaptığı resim, ahşap ve el işi sergisini gezen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli çocuklara sertifika ve madalya verdi.
 
Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yarıyıl tatilinin değerlendirilmesi için açılan kurslara katılan çocukların 10 günlük kurs süresinde öğrendikleriyle yaptıkları ürünler Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin katılımıyla sergilendi. 
 
Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan sergi ve sertifika töreninde Başkan Baydilli, kurstan mezun olan miniklere katılım belgesi ve madalya verirken, çocukların hünerlerini sergiledikleri ürünleri inceledi.
 
Sergiye Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Karaköprü Halk Eğitim Müdürü Hadi Bedir ile kursa katılan öğrenciler ve velileri katıldı.
 
Sertifika dağıtımından sonra konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu kurslarla çocukların hem yarıyıl tatilini verimli şekilde değerlendirdiğini hem de yeni şeyler öğrendiklerini dile getirdi. Başkan Baydilli, “Şanlıurfa’mız genç ve çocuk nüfus oranının fazla olduğu illerden biridir. Bu çocuklarımız geleceğin yöneticileri olacaklar, öğretmen, mühendis olacaklar. Bizler ülkemizin, Şanlıurfa’mızın ve Karaköprü’müzün bu çocuklarla daha iyi yerlere geleceğini bildiğimiz için onları en iyi şekilde eğitmeliyiz.  Çocuklarımıza ve velilerimize bu kurslara ilgi gösterdikleri için, eğitimcilerimize de çocuklara bu kısa sürede güzel şeyler öğrettikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Öte yandan sergi ve sertifika töreninde doğum günü olan kursiyerlerden Zeynep Nisa Tok’a sürpriz kutlama yapılırken, minik Zeynep Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile birlikte pasta kesti.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu