Gap

Karaköprü’de Çocuklar Tatili Atölyelerde Değerlendiriyor

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yaptığı etkinliklerle yarıyıl tatiline giren öğrencilerin hem boş zamanlarını değerlendirmesini hem de eğlenmesini sağlıyor.

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte çocukların boş zamanlarını değerlendirmeleri için Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü açtığı kurslar ve yaptığı etkinliklerle öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerinin yanı sıra yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyor. 7 farklı atölyede çocukların becerilerini geliştirmeyi ve sanatsal faaliyetlere yönelmelerine yardımcı olan Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, bu hizmeti tamamen ücretsiz gerçekleştiriyor.
 
El sanatları, Halk Oyunları, Ahşap Boyama, Akrilik Boya, Okuma, Oyuncak ve Resim atölyelerinde hem öğrenen hem de eğlenen çocuklar, bunun yanında el becerilerini ve hayal gücünü de geliştiriyor. 15 kişilik sınıflarda gündüz 10.00-12.00 ile öğleden sonra 13.00-15.00 saatleri arasında faaliyet gösteren atölyelere öğrencilerin ilgisi dikkat çekiyor. Etkinliklerin ilk gününde 75 öğrenci kurslara katılım gösterirken, çocukların atölyelerde heyecanlı ve istekli oldukları görüldü.
 
Yarıyıl tatili sonuna kadar sürecek olan atölye çalışmalarına kayıtlar devam ederken, atölyelerde yapılan tüm ürünler 3 Şubat Cuma günü sergilenecek ve öğrencilere sertifika ve çeşitli ödüller verilecek.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu