Gap

Karaköprü’de Alternatif Yollar Açılıyor

Karaköprü ilçesinde artan nüfus ve yolların artan nüfusa oranla eksik kalması belediyeyi harekete geçirdi, Karaköprü belediyesi bazı yollarda alternatif güzergahlar açarak ve yeni oluşan mahallelerde yollar yaparak trafik sorununa çözüm üretmeye çalışıyor

Karaköprü Belediyesi, her geçen gün büyüyen ve yapılaşmanın arttığı ilçede yeni yollar açarak vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor. Özellikle yeni yapıların arttığı mahallelerde açılan yollar hem trafiği rahatlatıyor hem vatandaşa ulaşım kolaylığı sağlıyor.
 
Şanlıurfa’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçesi Karaköprü’de yapılaşmanın artmasıyla birlikte doğan yol ihtiyacını gidermek isteyen Karaköprü Belediyesi yeni yollar açmaya devam ediyor. Karaköprü Belediyesi, özellikle ilçede yeni yapıların yükseldiği mahallelerde vatandaşların ihtiyacı doğrultusunda yeni yollar açarak talepleri karşılarken, alt yapısı biten yollarda da stabilize malzeme serimi ve kilitli parke döşeme işlemi yaparak vatandaşları çamurdan kurtarıyor. İlçede yapılaşmanın en fazla arttığı Doğukent, Seyrantepe (Maşuk-Toki), Güllübağ gibi mahallelerde yeni yollar açılırken, ihtiyaçlar doğrultusunda program dahilinde yeni yol açma çalışmalarına devam edilecek.
 
‘Yol medeniyettir’ düsturuyla hareket ettiklerini ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçenin Şanlıurfa’da en hızlı büyüyen gelişen ilçe olduğuna dikkat çekerek, yeni yollar açarak vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade etti.
Başkan Baydilli, “Karaköprü’müz yapılaşmanın en fazla olduğu, hızla büyüyen ilçelerden biri. Biz de talebi karşılamak amacıyla dur durak bilmeden yol açma, kilitli parke gibi hizmetlerimize devam ediyoruz. Özellikle yeni yapıların arttığı mahallelerimizde ihtiyaçları karşılamak, vatandaşımızı rahat ettirmek için yeni yol açma çalışmalarına hız verdik. Alt yapısı biten yollarda da stabilize malzeme serimi ve kilitli parke döşeme işlemini gerçekleştirerek vatandaşımızı çamurdan kurtarıyoruz. Vatandaşımızın rahatı için çalışmaya devam edeceğiz”  diye konuştu.
 
Karaköprü’de yaşayan vatandaşlar yapılan yeni yolların kendilerine büyük kolaylık oluşturduğunu ifade ederken, çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini aktardılar.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu