Güncel

Kar Yağışı Şiddetini Arttıracak

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yayımlanan hava durum tahminlerine göre İstanbul’da devam eden kar yağışı şiddetini arttırarak devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yaptığı uyarıda, kentte halen aralıklarla devam etmekte olan kar yağışının gece saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğini duyurdu.

Açıklamada ayrıca mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 santim, iç ve kuzey kesimlerde 10- 15 santim arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği belirtilerek ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Denizi için de fırtına uyarısında bulundu. Açıklamada, “Rüzgarın 10.01.2017 (Salı) yarın ilk saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; 10.01.2017 (Salı) günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.” denildi.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu