Güncel

Kar Tatili Uzatıldı.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada kar tatilinin bir gün daha uzatıldığı belirtildi. Olumsuz hava şartları yüzünden verilen tatil kararına ek olarak bir gün daha ara verildi.

İstanbul Valiliği, kentte beklenenin üzerinde kar yağışı sebebiyle ulaşım güvenliği bakımından eğitim-öğretime Çarşamba günü ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği beklendiği ifade edildi.

Açıklamada, “Bu nedenle, meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açtığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaiiyetlerineyarınO 1 Ocak 2017 Çarşambalara verilmesi uygun görülmüştür.” denildi.

Öte yandan, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi. 
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu