Sağlık

Kanseri Süpürüp Atıyor Tümörü İse 24 Saat İçinde…

Yapılan araştırmalar neticesinde ‘Blushwood’ isimli ağacın meyvesi kanser hücrelerini kökünden kazıdığı söyleniyor.

Berghofer Tıbbi Araştırma Merkezi’nden Dr. Glen’in yapmış olduğu bir araştırmaya göre ‘Blushwood’ isimli ağacın meyvesinin kanser hücrelerini yok ettiği ortaya çıktı. Bilim insanları bu meyveden aldıkları enzimle kanser tümörlerini yok etmeyi başardılar.

Şu anda test aşamasında olan ilaca EBC-46 ismi veriliyor. Bu meyvenin üzerine araştırma yapan Dr. Glen yaptığı çalışmalar neticesinde şunları söyledi.

Preklinik denemelerimizde, ilacı deneklerimize enjekte yaptık. Beş dakika içinde enjekte yapılan bölgede morarma görüldü. 24 saat içinde ise tümörün yer aldığı bölge tamamen siyahlaştı. Bunun üzerinden birkaç gün geçince bölgede kabuk oluştu. 1.5 hafta içinde kabuk kendiliğinden düştü ve tümör yok oldu.

Berghofer’ın internet sitesinde EBC-46’nın farelerde, köpeklerde ve atlarda test yapıldığı ve başarılı neticeler elde edildiği yazıyor.

Henüz sadece hayvanlarda denenen laboratuvar testlerinde, deneye tabi tutulan tümörlü hayvanların %70’inde başarılı neticeler elde edilip tümörler yok edildiği söyleniyor.

Fakat bu ürün çeşitli sebeplerden dolayı henüz insanlarda denenmemiş. Bu sebeple araştırmacılar konuyla alakalı henüz kesin bir şey söylemiyorlar.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu