Ekonomi

Kalkınmanın Önündeki En Büyük Engel Bürokrasi

Milletvekili Halil Özcan’ın TÜMSİAD’ı ziyaretinde bürokrasinin hantallığına vurgu yapıldı ve bu düzenin değişmesi gerektiği dile getirildi.

Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Milletvekili Özcan ziyarette yaptığı konuşmada, hükümetin küresel krizden ülkenin en asgari biçimde etkilenmesi adına her türlü tedbiri aldığını ve yatırımcıyı desteklediğini söyledi. Zaman zaman bürokratik engelleri aşma konusunda bazı sıkıntılarla karşılaşıldığını dile getiren Milletvekili Özcan, “Türkiye yeni bir değişim süreci yaşıyor. Yeni Türkiye oluşuyor. Yeni Türkiye’de şimdiye kadar yaşanan sıkıntıların yaşanmaması adına önemli değişiklikler yapılıyor. Yakında söz yine milletin olacak. Ve aziz milletimiz ülkemizin bekası için üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirecektir” dedi.

Ziyarette bir konuşma yapan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Türkiye’nin dünya genelinde yaşanan ekonomik çalkantılardan en az zayiatla çıkması adına hükümet tarafından alınan tedbirleri ve sunulan destekleri yakından takip ettiklerini söyledi. Hükümetin çabalarını takdirle karşıladıklarını söyleyen Başkan Sade konuşmasına şöyle devam etti. “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Hükümetimiz yatırımcıların önün açmak için, yatırımların kesintiye uğramaması için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ediyorlar. Ancak bürokrasi sanki bu devletin bir parçası değilmiş gibi çoğu zaman yatırımcının ve girişimcinin önünü kesmek için adeta yarış içerisine giriyor. Tabiri caizse Ankara aynı oynuyor, taşra ayrı oynuyor. Bürokratların risk alması ve yöneticilerimizle aynı zihniyette hareket etmesi gerekiyor. Bürokraside ataletin ortadan kaldırılması adına yöneticilerin ellerini masaya vurmaları gerekiyor. Yeni Türkiye yolunda bu bürokrasi her zaman bizi yavaşlatacaktır”.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu