Güncel

Kaliteli Bir Eğitim Hayatı İçin Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durulması Şart.

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan alıkonulması gerektiğini belirtti.

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan alıkonulması gerektiğini belirtti.
 

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Kalecik Mahallesi’nde bulunan Kalecik İlkokulu, Kalecik Atatürk Ortaokulu ve Kalecik Hüma Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin öğrenci, öğretmen ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Okul ziyaretleri kapsamında eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmak ve moral, motivasyonda bulunmak amacı ile okul ziyaretlerine devam eden Ceylani, yaptığı ziyarette ilk olarak okul kantinlerini denetleyerek, sınıfları tek tek dolaştı ve derslere katılarak öğrencilerle sohbet etti.

Ceylani, okul yöneticilerinden yapılan çalışmalar, etkinlikler ve okulların başarı durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Ardından öğretmenlerle toplantı yapan Ceylani, eğitim ve öğretim ile ilgili ihtiyaç ve istekleri dinledi, daha sonra okulun bölümlerini gezip, incelemelerde bulundu.

Ceylani, “Gücümüz yettiğince okullarımızı gezerek, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle tanışacağız. Başarıyı da sorumluluğu da paylaşmak lazım ve eğer bir başarı isteniyorsa bu aile havası muhafaza edilmeli. Öğrencilerimizin birinci yarıyılda göstermiş oldukları gayret ve azmi ikinci yarıyılda da arttırarak devam ettireceklerine yürekten inanıyoruz. Öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan alıkonulması ve okuma alışkanlığı edinerek akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılar edinmeleri hususunda yardımcı olmamız lazım. Kaliteyi bir yaşam şekli olarak benimseyen ve özümseyen, verdikleri destekle eğitim ve öğretime katkı sağlayan tüm öğrenci velilerimize teşekkür ediyoruz. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci yarıyılında öğrencilerimiz birbirinden anlamlı başarılar sergilemişlerdir.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı