Güncel

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde FETÖ Gözaltısı

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetö soruşturmasında ihraç edilen ve görevde olan 92 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, Büyükşehir Belediyesinde görevinden ihraç edilen ve hâlâ görevde bulunan bazı kişiler hakkında gözaltı kararı verildi.

Söz konusu şüphelilere yönelik baskın kapsamında 27 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin konuyla ilgili açıklamasında, “29-30 Aralık 2016 tarihlerinde bazı basın-yayın organlarında Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından 27 kişinin gözaltına alındığına dair haberler yayınlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi olarak vatanımıza ve aziz milletimize kasteden hain FETÖ/PDY tarafından yapılan 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana haber içeriğinde belirtilen 27 kişi de dâhil olmak üzere toplam 92 kişi hakkında inceleme yapılmıştır.” denildi.

Açıklamada, 92 kişinin 74’ü hakkında soruşturma açıldığı, 34 kişinin açığa alındığı ve 14 kişinin de memuriyetten çıkarıldığı belirtilerek, bundan sonra da ilgili kurum ve kuruluşlardan gelecek bilgi ve belgeler doğrultusunda FETÖ ile ilgili tahkikatların devam edeceği ifade edildi. 
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı