Güncel

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NDE ARABULUCULUK SERTİFİKA PROGRAMI BAŞLIYOR

Kadir Has Üniversitesi Arabuluculuk Sertifika Programı 16 Mayıs’ta başlıyor. 3 hafta sürecek eğitim programına katılmak için, Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve 5 yıl kıdem şartı aranıyor.


Arabulucu olarak faaliyet göstermek ve çalışabilmek için eğitim almak ve sonrasında merkezi sınavında başarılı olmak şart.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NDE ARABULUCULUK SERTİFİKA PROGRAMI BAŞLIYOR

Kadir Has Üniversitesi Arabuluculuk Sertifika Programı 16 Mayıs’ta başlıyor. 3 hafta sürecek eğitim programına katılmak için, Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve 5 yıl kıdem şartı aranıyor. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ertan Yardım, eğitim almayan kişilerin arabuluculuk sınavına girmesinin mümkün olmadığını söyledi.

ARABULUCULUK HUKUK SİSTEMİNDE HIZLI İLERLEME KAYDETTİ;

2018 yılının başından beri iş hayatındaki tüm anlaşmazlıklarda dava açmadan önce arabulucuya başvurunun zorunlu hale geldiğini belirten Dr. Öğretim Üyesi Ertan Yardım, “Arabuluculuk hukuk sistemimizde hızlı bir ilerleyiş kaydetti. İş Hukuku’nda zorunlu arabuluculukla gelen bu uygulama alanı önümüzdeki günlerde de muhtemelen devam edecek. Uzmanlık alanları üzerinde de arabuluculuk konusunda önemli çalışmalar var. Bu çalışmalarda arabulucu olarak faaliyet göstermek ve çalışabilmek için eğitim almak ve sonrasında merkezi sınavda başarılı olmak gerekiyor. Eğitim almayan adayların sınava girmesi mümkün değil. Dersler, yaklaşık 15 kişilik uzman ve alanda tanınan deneyimli hocalarımızın katkısıyla hem üniversitemizden hem de konu hakkında çalışmaları bulunan üstatlar tarafından verilecek” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı