Güncel

Kadınlarımızın Toplumsal Birlik İçin Hayati Rolleri Olduğu Ortadadır

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, kadınların toplumsal birlik için hayati rolleri olduğunu belirtti.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, kadınların toplumsal birlik için hayati rolleri olduğunu belirtti.
 

Mardin’in Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunduğunu söyleyen Öztürk, bütün kadınların bu gününü kutladı.

Öztürk, “Varlıklarıyla yaşamımızın her anını onurlandıran, bizleri eğiten, yetiştiren kadınlarımız, yüreklerindeki sevgi ve şefkati bizlere karşılıksız sunmuşlardır. Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Nitekim kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artmasında da herkese büyük görevler düşmektedir. Evinde anne, iş yerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır.” dedi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı