Güncel

İzmir Patlamasının Kahraman Polisi Olası Faciayı Önledi

İzmir de pkk nın siyasi kanadının yargılandığı adliye de terör saldırısı düzenlendi o saldırının daha büyük bir facia ile sonuçlanmasını görevli kahraman polis engelledi

Teröristler, Bayraklı’daki İzmir Adliyesi’ne bomba yüklü kapalı kasa ticari araçla geldi. Araç, hakim ve savcıların girdiği kapının önünde patlatıldı.

Ardından 3 terörist uzun namlulu silahlarla ateş açmaya başladı.

Teröristlerin bomba yüklü aracı şaşırtma amacıyla patlattığı, patlamanın paniğiyle dışarı çıkan adliye personeline ateş açmayı planladıkları iddia edildi.
 
CEPHANELİK ELE GEÇİRİLDİ

Ölü ele geçirilen 2 teröristin üzerinde çıkan 8 el bombası, RPG 7 roket atar, mühimmatı  ve diğer patlayıcı maddeler, teröristlerin daha büyük bir katliamı planladıklarını gösteriyor. 

İKİ TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 

Adliye önündeki polislerin dikkati büyük bir katliamı önledi. Polisler hemen silahlarına davrandı ve teröristlerle çatışmaya girdi. İki terörist öldürüldü. Diğer teröristin ise yine bomba yüklü bir araçla kaçtığı iddia edildi.  

Öldürülen teröristlerin birinin yanında gitar kutusu vardı. Çatışmaya girecek teröristlerin adliye önüne önceden geldikleri, patlama olduktan sonra da gitar kutusundan silahlarını çıkarıp yaylım ateşine başladıkları öne sürüldü.  Polis, bombalı araçla Karşıkaya yönüne doğru kaçtığı bildirilen 1.65-1.70 boylarında, siyah montlu, beyaz bereli teröristin peşine düştü.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu