Gap

İzin Alınmadan Asılan Reklam Panoları Kaldırıldı.

Batman Belediyesi Tarafından çıkarılan karar ile izinsiz olarak asılan reklam panoları ve totemleri kaldırıldı. ÇAlışmalarıın devam edeceği bildirildi.

Batman merkez Atatürk Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı üzerinde yol kenarlarında yer alan irili ufaklı reklam tabelaları, tezgâhlar ve totemler zabıta ekiplerince kaldırıldı. Kentin birçok noktasında izinsiz konulan tabelalar yerlerinden söküldü. Kentte izinsiz olarak konulan tabelaların kaldırılmasıyla görüntü kirliliğinin de önüne geçildi. Batman Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri kent genelinde 16 adet levha ve 2 adet tezgâhı kaldırdı.

Parklara otomatik sulama sistemi döşeniyor

Batman Belediyesi’ne bağlı ekipler kentte bulunan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Kentte bulunan parkların onarımını yapan ekipler bu çalışmalar kapsamında Gap Mahallesinde çalışmalara başladı. Gap Mahallesi 2509 sokakta yer alan parkta otomatik sulama sistemi döşeyen ekipler çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor.

Belediye personeline ihale mevzuatı ve satın alma konulu eğitim

Batman Belediyesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığı ile belediye personeline ihale mevzuatı ve satın alma konulu seminer verildi. Eğitim, İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Recep Demir tarafından verildi. Eğitime Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şahin, Batman Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Şirin Yavuz ve çok sayıda belediye personeli katıldı
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu