Biyografi

İsveç Kraliçesi Silvia; Sarayda Hayaletler Var

İsveç Kraliçesi Silvia ilginç bir iddiada bulundu; kraliçeye göre kraliyet sarayında hayaletler varmış, ve kendisi bu hayaletler ile barışık yaşıyormuş!

Ülkenin Drottningholm kentindeki sarayını ‘bir grup arkadaşı ve hayaletlerle’ paylaştığını söyleyen Kraliçe, “Aslında heyecan verici, beni korkutmuyorlar.” dedi.

Stockholm yakınlarındaki saray 17. yüzyılda inşa edilmişti. Drottningholm, Kraliçe Silvia ve Kral XVI. Gustaf’ın kalıcı olarak ikamet ettikleri yer. SVT televizyon kanalının hazırladığı ‘Drottningholm Sarayı: Soylu Bir Yuva’ belgeselinin yapımcılarına konuşan Kraliçe Silvia, “Sarayda bazen tamamen yalnız olmadığınızı hissediyorsunuz. Ama hayaletler oldukça dostane.” diyor.

“ÇOK BÜYÜK ENERJİ VAR”

73 yaşındaki Kraliçe’nin hayalet iddialarına kardeşi Prenses Christina da destek veriyor. Belgeselde konuşan Prenses Christina, “Sarayda çok büyük bir enerji var. Bu enerjinin farklı formlara bürünmemesi garip olurdu.” dedi.

“CESUR HAYALET AVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ”

Kraliyet ailesinin hayalet iddiaları İsveç basınında ise alay konusu oldu. İsveçli haber sitesi Local, “Cesur hayalet avcılarını göreve çağırıyoruz! Saraya gidin ve bu iddiaların peşine düşün!” çağrısını yaptı.

Sitenin haberinde “Drottningholm Sarayı yıl boyu ziyaretçilere açık. Sadece Kraliyet ailesinin -ve anlaşılan hayalet arkadaşlarının- yaşadığı bölüme giremiyorsunuz.” deniyor. 40 yıl önce Kral Carl ile evlenen Kraliçe Silvia, İsveç’te tahtta en uzun süre kalan isim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu