Spor

İşte Son Mesajı Bırakmış Olduğu Not Sonunda Çözüldü

İntihar eden Gaziantepspor’un Çek futbolcusu Frantisek Rajtoral’in ölümündeki sır perde yavaş yavaş aralanmaya başladı. Evde olan Çekçe not tercüme yapılırken, 31 yaşında olan futbolcunun borçları sebebiyle intihar etmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Çek basınında ise futbolcunun ülkesindeyken ‘kronik yorgunluk’ ve ‘tükenmişlik sendromu’ sebebiyle tedavi gördüğü iddiası yer aldı.Gaziantepspor’un Çek oyuncusu Frantisek Rajtoral, sezon başında 500 bin euro bonservis bedeliyle Victoria Plzen’den Gaziantepspor’a transfer olmuştu. Çek futbolcu kırmızı siyahlı formayla 23 resmi maça çıkmıştı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Küçükkızılhisar mahallesinde yaşayan Gaziantepspor’un Çek futbolcusu Rajtoral, dün akam saatinde evinde yaşamını yitirmiş olarak bulundu. Cenazesi Gaziantep Adli Tıp Kurumu moruna kaldırılan oyuncunun intiharındaki sır perdesi jandarma ekiplerin yapmış olduğu ilk inceleme ile aralanmaya başladı.

ÇEKÇE NOT ALACAK VERECEK ÇİZELGESİ ÇIKTI

Evde Çekçe yazılış not bulan jandarma, yazılanları tercüme ettirdiğinde notun alacak vereceklerin yer aldığı çizelge olduğunu tespit etti. Kız arkadaşından ayrıldığı yönündeki iddiaları da inceleyen jandarmanın henüz bu yönde bir bulguya rastlayamadı. 

Milli oyuncunun ölüm saatin de ise yapılacak otopsiden sonra ortaya çıkması bekleniyor.

KRONİK YORGUNLUK TÜKENMİŞLİK SENDROMU

Çek basını ise daha evvelki senelerde Rajtoral’a ‘kronik yorgunluk’ ve ‘tükenmişlik’ sendromu teşhisi konulduğu iddiası yer aldı.

OLAYI TAKIM ARKADAŞLARI ORTAYA ÇIKARDI

Yıldız oyuncu dün takım antrenmanlarına katılmaması üzerine şüphelenen takım arkadaşları durumu yönetime bildirdi. Kulüp yöneticileri de olayı polise haber vermesi üzerine jandarma ekipleri, oyuncu ve kulüp idarecileri ile birlikte oyuncunun evine gitti. Işıkların açık olmasına rağmen haber alamayan jandarma ekipleri içeriye girdiğinde Çek oyuncunun cesedi ile karşılaştığı ortaya çıktı.

Rajtoral’ın yaşamını yitirdiğini öğrenen takım arkadaşları ise büyük bir şok yaşadı ve göz yaşlarına hakim olamadı. Gaziantep sporlu oyuncu ve teknik kadro, intihar eden oyuncunun evinden bir an olsun ayrılmadı.Çek oyuncunun cenazesi, yapılan savcılık incelemesinden sonra Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu