Güncel

İstanbullulara Bir Müjde Daha Yeni Metrobüs Hattı Geliyor

İBB Başkanı Topbaş, İstanbullulara 3 yeni müjde daha verdi. Metrobüs hattı Silivri’ye kadar gideceğini söyleyen Topbaş, Büyükçekmece’ye metro ve teleferik hattı yapılacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece’de yapmış olduğu konuşmada İstanbul’un batısına üç yeni müjde verdi.

BÜYÜKÇEKMECE’YE METRO GELİYOR

İstanbul’da ciddi ölçekte metro inşaatlarıyla çalışmaların devam ettiğini söyleyen Topbaş, “Yapılacak olan 80-90 kilometre metronun ihalesini yaptık. Bugün toplantıda arkadaşlarım bahsetti, kararları verilmiş. Artık 7 tane havarayla birlikte bir sistem devreye giriyor. Arkasından yeni ihale aşamalarına giriyoruz. Bunlardan bir tanesi Bakırköy’den Sefaköy’e kadar gelecek metronun devamı olarak da Sefaköy’den TÜYAP’a kadar bir metro için çalışıyoruz. 

TÜYAP dediğim Büyükçekmece’ye kadar metro yapılacak. Bu çalışmaların projeleri bitti, artık ihale aşamalarına doğru giriyoruz.

SİLİVRİ’YE KADAR METROBÜS HATTI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Büyükçekmece’nin merkez sorunlarını gidermek için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Topbaş, “Büyükçekmece’de merkezdeki sıkıntıyı giderdik, köprü çalışmasını yapıyoruz. Bu çalışma ile orada bir rahatlık oluştu. Şimdilik Silivri’ye kadar metrobüs hattı üzerinde çalışıyoruz. Arkasında da 32,5 kilometre metronun projelendirmesini yapıyoruz. Aynı şekilde Esenyurt-Avcılar hattıyla ilgili de bir çalışmamız var. 32 kilometre 13 istasyon olarak yapılan hat da kısmen Büyükçekmece’den geçiyor. Bu da önemli ulaşım aksı oluşturmaktadır.

SAHİL HATTINA TELEFERİK YAPILACAK

Büyükçekmece sahilden TÜYAP’a kadar 2.5 kilometrelik bir teleferik çalışmamız daha var. Topbaş, “Geldiniz bir metrobüsle veya metroyla sahile ineceksiniz, hemen teleferikle inip evinize gideceksiniz. Bunlar bize yetki veren insanların emekleri, bunları sizler yapıyorsunuz. Sizler bizi buraya getirdiniz, görev verdiniz ve sizlerin kararlarıyla bunlar yapılıyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı