Ekonomi

İstanbullulara Bir Büyük Müjde Daha Yeni Tramvay Hattı Geliyor

​İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eminönü’nden Eyüp’e kadar gidecek ve Haliç sahilden geçecek bir tramvay hattının müjdesini verdi.

DEV YATIRIMLAR EYÜP’TE HAYAT BULUYOR

Yapılan törende Eyüp İSKİ Hizmet Binası, Eyüp Ağaçlı, Akpınar ve Çiftalan Mahalleleri Atıksuyu ve Yağmursuyu Hattı Yapımı, Eyüp Akpınar Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Kemerburgaz Mahallesi İçmesuyu Hattı Yapımı açılışı yapıldı. 

Törende ayrıca, İslambey Mahallesi Atısuyu ve Yağmursuyu Hattı İnşaatı, Kemerburgaz Atıksu İnşaatı ve İslam Bey Yağmursuyu Tünel inşaatın ise temelleri atıldı.

İSTANBUL’A 98 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Törende konuşma yapan Başkan Kadir Topbaş göreve geldikleri günden bu güne İstanbul’a 98 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyleyerek, “Geçmişte nüfus 7 milyon civarındaydı İstanbul’a haftada ancak bir kere su verilebiliyordu. İstanbul’un artık su problemi yok. Kurduğumuz ileri biyolojik arıtma tesisleri sayesinde denizlerimize atık su dökülmüyor.

Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemde bu kentin sevdalısı olarak başlattığı yerel yönetim mantığını ve anlayışını devam ettiriyoruz. Altyapıdan ulaşıma kadar her alanda ciddi yatırımlar yaptık. Eyüp ilçemize metro geleceği hayal dahi edilemezdi. Şu anda iki tane metro hattı Eyüp’ten geçiyor. Şimdilerde yeni başladığımız Eminönü’nden Haliç boyunca sahilden Eyüp’e giden tramvay hizmet verecek. İhalesi ve yer teslimleri yapıldı,başladı ve devam ediyor.

YATIRIMLARA ÇOK KIYMETLİ BİR HALKA EKLENİYOR

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise yapmış olduğu konuşmada, çok memnun olduğunu ve bu memnuniyetin devam edeceğini söyleyerek şunları söyledi:

1994 senesinde başlayan belediyecilikteki marka yatırım çizgisi çoğalarak devam ediyor. Bugün bu yatırımlara çok kıymetli bir halka daha ekleniyor. Eyüp Sultan bu memnuniyeti hak ediyor, bekliyor. Çünkü Eyüp Sultan’ımız tarihi, kadim bir ilçe. Dolayısıyla alt yapısı da çok özel bir müdahale gerektiren bir ilçe.

Böyle bir özelliğimiz var, önceliğimiz var. Sadece kadim bir ilçe olmakla kalmayıp aynı zamanda artan nüfusuyla; tapu sorunlarını, imar sorunlarını geride bırakan çizgisiyle çok dinamik bir ilçe, yerleşimleri çok değişken bir ilçe. Bu sebeple de altyapı yatırımlarını hak ediyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere İSKİ Genel Müdürümüze ve tüm personeline saygılarımı ve şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah durmak yok, yola devam.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu