Güncel

İstanbul Vodafone Arena’da Bombalı Saldırı

İstanbul Vodafone Arena Stadyumu Yakınlarında Çevik Kuvvet Polislerinin Bulunduğu Noktaya Hainler Bombalı Araçla Saldırdı İlk Belirlemelere Göre 34 Yaralı Var

Hainlerin Saldırısında Oluşan Patlama sesi, İstanbul’un birçok ilçesinden duyulurken, olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İçişleri Bakanı Soylu, 20’ye yakın polisin yaralandığını söyledi. Al Jazeera, saldırıda 15 polisin yaşamını yitirdiğini duyurdu.


Patlamadan sonra ilk resmi açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Soylu 20’ye yakın yaralı olduğunu söyledi.

Erdoğan patlamayla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre Erdoğan patlamayla ilgili bir dizi telefon görüşmesi yaparak Başbakan Binali Yaldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ve yetkililerden bilgi aldı.

Başbakan Yıldırım’ın, Vodafone Arena’daki patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin’den bilgi aldığı bildirildi.

Patlamadan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın İstanbul’a hareket ettiği bilirtildi.

Sağlık Bakanlığı kan ihtiyacı bulunmadığını açıkladı.

Son dakika haberinden ayrıntıları aktarmayı sürdüreceğiz…İstanbul’a gelen Bakan soylu’dan son dakika açıklaması geldi: İki patlama meydana geldi. Birisi Beleştepe’de diğeri de Maçka Parkı’nda. Yaralılar yakın hastanelere sevk edildi. Milletimize ve özellikle de polis teşkilatımıza geçmiş olsun. Biraz sonra kamuoyuna bir açıklama yapacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu