Güncel

İstanbul’dan Nusaybin’e Kışlık Yardımı

İstanbul’daki 15 iş adamı Nusaybin’li öğrencilere kışlık yardım yaptı. Havaların soğuması ve ilçedeki şartlardan ötrü zor durumdaki öğrencilere yardım İstanbul’dan geldi

Merkezi İstanbul’da bulunan ve çoğunluğunu iş adamlarının oluşturduğu Gönül Bahçesi Gençlik Platformu, Nusaybin ilçesinde 3 bin çocuğa kışlık giyim ve kırtasiye yardımında bulundu.

Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilen yardım malzemeleri, daha önce okullarda belirlenen öğrencilere dağıtıldı.

Nusaybinli çocukların böyle bir yardıma çok ihtiyacı olduğunu bildiren Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, yardımların bizzat platform üyeleri tarafından dağıtıldığını söyledi.

Çetin, “İstanbul’dan gelen güzel insanlar, sıkıntılı dönemde öğrencilerimizi giydirmek ve onlara destek olmak için ilçemize geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak daha önceden ihtiyaç sahibi çocuklarımızı belirlemiştik. Platform üyeleri de bizzat ilçemize gelerek yardımlarını dağıtıyorlar. Emeği geçen tüm iş adamlarına ve platform üyelerine şahsım ve çocuklarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

İki ay önce Nusaybin’e gelerek durum tespiti yaptıklarını ve bir kısım yardım dağıttıklarını bildiren Gönül Bahçesi Gençlik Platformu yöneticisi iş adamı Fikret Gül, 3 bin Nusaybinli çocuğa kışlık mont, ayakkabı, kırtasiye ve kitap yardımında bulunduklarını söyledi.

Gül, “İstanbul’da ikamet eden ve bölge insanı olan 15 gönül ehli kardeşimizle Nusaybin’e geldik. Nusaybin’de büyük eksikliğin olduğunu, yardımın geç ele ulaştığını gördük. Bugün bin 200 öğrencimizi giydiriyoruz. Diğer öğrencilerimize de Milli Eğitim Müdürlüğümüz ulaştıracaktır. Buraya gelmekten, bu öğrencilerimizle buluşmaktan memnun olduk. İnşallah başka arkadaşlara da sebep oluruz. İnşallah bu yardımlarımızı kat kat artıracağız.” ifadelerini kullandı. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu