Güncel

israil Kudüs’ün Terör Bölgesi Olduğu İmajını Vererek Korku Salma Peşinde

Beraberindeki iş adamı heyetiyle Kudüs’ü ziyaret eden MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, “İsrail, Kudüs’ün ‘terör bölgesi’ olduğu imajını vererek dışarıdan gelen ziyaretçilere korku salmaya çalışıyor.” dedi.

Beraberindeki iş adamı heyetiyle Kudüs’ü ziyaret eden MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, “İsrail, Kudüs’ün ‘terör bölgesi’ olduğu imajını vererek dışarıdan gelen ziyaretçilere korku salmaya çalışıyor.” dedi.
 

MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu üyesi bir grup işadamı heyeti aileleriyle birlikte, haksız yasak ve sınırlamalara tepki göstermek ve Filistinli Müslümanlara destek vermek amacıyla Kudüs’e çıkarma yaptı.

Mescid-i Aksa ve Kadim Kudüs’le birlikte tarihi ve kültürel zenginliği olan İsrail işgali altındaki Filistin şehirlerini de ziyaret eden heyet, çeşitli temaslarda da bulundu. Ümm Al Fahm Belediye Başkan Yardımcısı Nasır İgbariye ile görüşen heyet, Filistin’de yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Kudüs’ün herhangi bir şehir olmadığını dile getirerek, “Kudüs büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır, Mescid-i Aksa büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Kudüs ve Mescid-i Aksa davası kuru bir toprak davası değildir. Kudüs ve Mescid-i Aksa davası bir yerlere hâkim olmak ve bir yerleri işgal etmek davası da değildir. Kudüs, insanlığın rahat ve huzurunun ancak Müslümanların hâkimiyeti altında olduğu zaman teminat altına alınabileceği coğrafi bir mekândır. Bu bakımdan Kudüs, esas itibarıyla yalnız Müslümanların değil bütün insanlığın davasıdır. Onun için biz Kudüs davasından vazgeçemeyiz.” ifadelerini kullandı.

Karatemiz, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da, Filistin’deki Müslümanların; bütün Müslümanların namına bu mukaddes davayı yüceltmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Hepimiz adına onlar, bu mukaddes vazifenin bayraktarlığını yapıyorlar. Bundan dolayı biz onlara çok teşekkür borçluyuz, çok dua borçluyuz. Dolayısıyla canlarımızla ve mallarımızla bütün projelerinde hiç tereddüt etmeden her zaman yer almalıyız. MÜSİAD olarak Ağustos ayında Genel Başkanımızın önderliğinde Kudüs ziyaretimiz olmuş ve Filistin davasına verdiğimiz desteği göstermiştik. Şimdi de MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Üyeleri ve aileleri olarak bu ziyaretimizle tekrar kardeşlerimizin yanında olmaya bir nebze de olsa gayret sarf ettik.” dedi.

Karatemiz,  “Özgürlüğe açılan yolun Türkiye ile sağlanacağına inanıyorlar. Bu nedenle bizlerin çok duyarlı olması gerekiyor. israil Kudüs’ün ‘terör bölgesi’ olduğu imajını vererek dışarıdan gelen ziyaretçilere korku salmaya çalışıyor. Aksine bu topraklar dışarıdan gelecek ziyaretçiler için güvenli bir yer. Kudüs halkı bu baskıya rağmen dik duruyorlar, gayret gösteriyorlar. Bu nedenle Kudüs halkının yanında olmamız gerekiyor, Türkiye’den gelecek ziyaretçi sayımızı artırmamız gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu