Güncel

İslam karşıtı Alman Vekiller Şam’da Bir Araya Gelecekler

Almanya’da İslam karşıtı açıklamalarıyla ön plana çıkan sağ popülist AfD partisinden bir grup milletvekili Suriye’ye gitti.

Almanya’da İslam karşıtı açıklamalarıyla ön plana çıkan sağ popülist AfD partisinden bir grup milletvekili Suriye’ye gitti.
 

Almanya’da İslam ve mülteci karşıtı açıklamalarıyla ön plana çıkan sağ popülist AfD partisinden bir grup milletvekili, Şam’da Esed’e yakınlığı ile bilinen Başmüftü ile görüşerek Suriyeli mültecilerin evlerine dönmesini istedi.

Almanya’da mülteci ve İslam karşıtı açıklamalarıyla ön plana çıkan sağ popülist parti Almanya için Alternatif (AfD), Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmesi için harekete geçti. Şam’a giden AfD’den bir grup milletvekili, Esed rejimine yakın isimlerle görüştü.

Suriye Meclis Başkanı Hammuda Sabbağ ile bir araya geldiği belirtilen AfD’li vekiller, Suriye Başmüftüsü Ahmet Bedrettin Hassun’un da aralarında bulunduğu farklı dini cemaatlerden temsilcilerle görüştü.

Almanya’da 24 Eylül’deki seçimde meclise girmeyi başaran sağ popülist AfD, geçen yıl kasım ayında Federal Mecliste Suriyeli sığınmacıları kabul etmesi için Alman hükümetinden Suriye rejimi ile müzakereler yapmasını talep etmişti.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı