Güncel

İslam’da Okuyan Nesil Dünya Siyasetinin Belirleyicisi Oldu

Batman’da öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, okumayı düstur edinen Müslümanların dünya siyasetinde belirleyici unsur olduklarını belirtti.

Batman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik “Öğrenci Yazar Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Kültür Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinliğe Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Şirin Temiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurahman Kardaş, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Katılımcılara hitap eden Sırma, İslam tarihi üzerine söyleşi gerçekleştirdi.

Okumanın önemine dikkat çeken Sırma, okumayı düstur edinen Müslümanların dünya siyasetinde belirleyici unsur olduklarını belirtti. Sırma, “Müslümanlar İslam’ın ilk emri olan okumayı düstur edindikleri sürece tarihte hep büyük medeniyet kurarak dünya siyasetinde belirleyici unsur oldular. Okumayı bıraktıkları, ilme önemin azaldığı zamanlarda ise hep ezilen tarafta oldular. Sevgili öğrenciler, bilginin güç vesilesi olduğunu bilin ve her nerede olursa olsun bilgiyi arayıp ona ulaşmaya, bilgiyi doğru yönde kullanmaya çalışın.” dedi.

Etkinlik, öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasıyla son buldu. 

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı