Güncel

İşçiler Tuşba Belediye Başkanını Şikâyet Ettiler

Tuşba Belediyesinde çalışan işçiler belediyede haksızlığa maruz kaldıkları iddiasıyla sıkıntılarını AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na anlattı.

Tuşba Belediyesinde çalışan işçiler belediyede haksızlığa maruz kaldıkları iddiasıyla sıkıntılarını AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na anlattı.
 

Van merkez Tuşba Belediyesi çalışanları belediyede haksızlığa uğradıklarını ve keyfi uygulamalara maruz kaldıkları iddiasıyla sıkıntılarını anlatmak üzere AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na ziyaret ettiler.

Belediye Yönetiminin, belediyenin kadrolu işçilerinin maaşlarının yüksek olduğunu bahane ederek işçileri başka kurumlara gönderdiğini, ancak daha yüksek maaş ödeyerek yerlerine sözleşmeli personel aldığını belirten işçiler, bu durumun büyük bir haksızlık olduğunu dile getirdi. İşçiler, il başkanı Türkmenoğlu’ndan karşılaştıkları bu haksızlığa dur demesini istedi.

İşçiler, “Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe geldiği günden bu yana belediyede çalışan kadrolu işçilerle uğraşıyordu. Belediyede toplamda 70 kadrolu işçi bulunmaktadır. Belediye başkanı yaklaşık 450 taşeron işçi aldı. Bunun yanında yaklaşık 50 sözleşmeli personel alıp bunlara 6.000 – 7.000 TL maaş öderken kadrolu personelin yüksek maaşlarını bahane ederek başka kurumlara göndermektedir.” iddiasında bulundular.

Ziyaret sonrası bir açıklamada bulunan işçiler, “Bugün biz 50 işçi bir araya gelerek AK Parti İl Başkanlığına giderek sıkıntılarımızı İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na ilettik.  İşçiler kendilerine haksızlık yapıldığını ayrımcılık yapıldığının insanlar arasında ikilik olduğunun söylediler. Belediye Başkanının dile getirdiği bahanelerin hiçbirinin doğru olmadığını söyledik. Madem, maddi sıkıntı var, madem elemana ihtiyaç yok, o zaman neden bu kadar taşeron alındı, neden bu kadar sözleşmeli personel alındı? İşçiler bu hukuksuz tavır karşısında sonuna kadar haklarını koruyacaktır.” İfadeleri kullandılar.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı