Güncel

İpekyolu’nda Belediye Çalışanları Parkları Bahar’a Hazırlamakta

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan parkları bahara hazırlamak amacıyla çalışmalara başladı.

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan parkları bahara hazırlamak amacıyla çalışmalara başladı.
 

İpekyolu Belediyesi, uzun süren kış aylarının ardından, güneşin kendini göstermeye başlamasıyla beraber ilçe sınırları içerisinde bulunan parkları bahara hazırlamak amacıyla çalışmalarını hızlandırdı.

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar çerçevesinde, ekim ve dikimlerin gerçekleştirileceği bitkilerden fidan ve çim tohumlarının temini ile dikimi gerçekleştirilecek çiçeklerin sera üretimine başlanırken, parklar da yer alan oturma bankları, çatılı-çatısız piknik masaları, kamelya, fitness ve oyun gruplarının tadilatı yapılıyor.

Ayrıca parklardaki temizlik, fidan budama-sulama, ağaçların gübrelenmesi çukurlarının açılması gibi çalışmalar da devam ediyor.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bahar aylarının canlılığını parklara yansıtmayı hedeflediklerini belirterek, gerekli tüm bakım, tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından, vatandaşların iyi vakit geçirip dinlenebilecekleri parkları hizmete sunacaklarını vurguladı.

Öztürk ayrıca, 2018 yılı içerisinde ilçede yeni parklar yapılarak, vatandaşlara ve ilçeye yeni nefes alma alanları kazandırılacağının da müjdesini verdi

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı