Güncel

İpekyolu’nda 2017’de yaklaşık 25 kilometre yol yapıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından İpekyolu ilçesinde 2017 yılında yol yapım çalışmaları çerçevesinde yaklaşık 25 kilometrelik yol yapıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından İpekyolu ilçesinde 2017 yılında yol yapım çalışmaları çerçevesinde yaklaşık 25 kilometrelik yol yapıldı.
 

Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan Erçek, Karagündüz, Ilıkaynak, Gölalan grup mahalle yoluna sıcak asfalt döküldü. İl genelinde 962 kilometrelik yol yapımıyla kentin dört bir yanına hizmet götürüldü.

Yıllardır çamurlu yollarla mücadele ettiklerini belirten Karagündüz Mahallesi sakinlerinden Cafer Polater, “Bizim buraların yolu engebeli değil ama çamur çukurdan geçilmiyordu. Allah razı olsun Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanvekilimizin çabaları sonucu mahallemiz modern bir yola kavuştu. Erçek’e 20 dakikada zor gidiyorduk. Şimdi 5-10 dakika içinde gidip gelebiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Daha önce yollarının adeta köstebek yuvası gibi olduğunu söyleyen Ilıkaynak Mahallesi sakinlerinden Ziyedin Demirtosun da “Daha önce mahallemizin yolları çok kötüydü. 2017’de yapılan çalışmalarla yollarımız çok güzel bir yapıya kavuştu. Bu çalışmalardan dolayı başta sayın valimiz Murat Zorluoğlu olmak üzere devletimize ve hükümetimiz yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, Erçek, Karagündüz, Ilıkaynak, Gölalan grup mahalle yolu güzergahında yaklaşık bin 246 hane ve 6 bin civarında nüfus bulunduğunu belirtti.

Tamer, “Yıllardır vatandaşlarımız çamurlu çukurlu yollardan gidip gelmek zorundaydılar. Sayın Valimizin göreve gelmesinin ardından programa alınan grup yolumuzu yarma, dolgu, sanat yapıları ve üst yapı çalışmalarını tamamlayarak, sıcak asfaltla buluşturduk. Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin de destekleriyle inşallah 2018 yılında merkez ilçemiz olan İpekyolu’nda yatırımlarımız artarak devam edecek.” diye konuştu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı