Güncel

İpekyolu Belediyesinde Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor.

Van İpekyolu Belediyesinde hizmet içi eğitimler verilen seminerlerle devam ediyor.

Van İpekyolu Belediyesinde hizmet içi eğitimler verilen seminerlerle devam ediyor.
 

İpekyolu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, hizmetlerin yerine getirilmesinde halkın memnuniyetinin ne derece sağlanabildiğinin ölçülebilmesi ve düzeltici-önleyici faaliyetler geliştirilerek, vatandaş odaklı bir hizmet sunumu gerçekleştirilebilmesi amacıyla personele yönelik hizmet için eğitimler devam ediyor.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü Yerel Yönetimler Kent ve Çevre Politikası Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Menaf TURAN tarafından verilen eğitimde, yerel yönetimlerin kısa tarihsel gelişimi, yerel yönetim sisteminin temel özellikleri, Anayasa’da yerel yönetimler, yerel yönetim-merkezi yönetim arasındaki idari ve mali ilişkiler, belediye sisteminin temel özellikleri, görev ve yetkileri, örgütsel yapısı ve personeli, Büyükşehir Belediyeleri ile İlçe Belediyeleri arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin kent bünyesi örnek alınarak analizi  değerlendirildi.

Eğitimde ayrıca, imar hukuku, imar hukukunun temel ilkeleri, kamu yararı, şehircilik ilkeleri ve planlama esasları bakımından imar ve planlama düzeninin değerlendirilmesi, plan türleri ve plan yapmaya yetkili kurum ve kuruluşlar ile  örnek olaylarla imar uygulamaları ve planlama süreci ele alındı.

Zabıta uygulamaları ve karşılaşılan sorunların da yer verildiği seminerde, zabıta yönetimi, zabıta mevzuatı, Van’daki temel sorunlar ve zabıta memurunun olaylara müdahale etmesine dayanak teşkil eden ikincil mevzuat konularında da eğitimler verildi

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu