Gap

İntihara Teşebbüs etti, Dev Evet Pankartı Astı Ancak Yıkıma Engel Olamadı

Şanlıurfa’nın tarihi mekanlarından Haşimiye meydanında bulunan iş yerine kaçak kat çıktığı gerekçesi ile yıkım kararı verilen iş yerini kurtarmak için önce intihara teşebbüs etti ardından referandum sürecinde iş yerine dev evet pankartı astı ancak! Yaralama suçundan göz altına alınmaktan ve iş yerini yıkılmaktan kurtulamadı.

Şanlıurfa’nın tarihi mekanlarından Haşimiye meydanında bulunan iş yerine kaçak kat çıktığı gerekçesi ile yıkım kararı verilen iş yerini kurtarmak için önce intihara teşebbüs etti. Ardından referandum sürecinde iş yerine dev evet pankartı astı! Ancak yaralama suçundan göz altına alınmaktan ve iş yerini yıkılmaktan kurtulamadı.

Yıkımı Durdurmak İçin İntihar Girişiminde Bulundu

Haşimiye Meydanı’nda bulunan 4 katlı konukevinin teras katının ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildi.
Daha önceden tebligatla uyarılan ve mühürlenen işyerinin yıkımı için 17 Ocak’ta belediye ekipleri işyerine gitti.  
Zabıta ve itfaiye görevlilerinin yanı sıra çok sayıda çevik kuvvet ekibi bölgede önlem aldığı yıkım sırasında duruma tepki gösteren Berces Kaya; binanın giriş kapılarını kilitleyerek, kaçak işyerinin penceresine bağlı olan demir korkuluğun üzerine çıkıp boynuna ip doladı. İşyerinin yıkılması durumunda intihar edeceğini görevlilere megafonla anons eden Kaya için ekipler, 15 günlük ek süre verdi.

Yıkımı Engellemek İçin Dev Evet Pankartı Asmıştı 

İşyerini yıktırmamak için her yolu deneyen Kaya, son olarak;  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Faruk Çelik ve Ak Parti  Şanlıurfa  Milletvekili  İbrahim Halil Yıldız’ın da fotoğraflarının bulunduğu metrelerce uzunluğunda bir pankart yaparak, yıkımı yapılacak olan katın penceresine astı.
Kaya, Tarihi ve Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’nün verdiği kararı aşmak için kaçak yapıya boydan boya referandumda üzerinde ‘Allah yolunda zafere doğru güçlü bir  Türkiye için Evet.
Korkma korkarsan kula kul olursun biz ancak Allah’a kulluk yaparız’ yazılı pankartla yıkıma bir süre daha engel oldu.

Adam yaralama Suçundan Göz Altına Alındı Kaçak Kat Yıktırıldı

Bu sabah saatlerinde Berces Kaya’nın kaldığı işyerine giden polisler,  Şanlıurfa 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen bir davada ‘adam yaralama’ suçundan Kaya’yı gözaltına alındı.
Kaya, emniyette götürüldükten sonra ruhsatsız işyerinin bulunduğu yere kaçak yıkım ekipleri geldi.
Çevik Kuvvet ekibinin zırhlı araç ve TOMA’larla önlem aldığı yıkımında kaçak yapı iş makineleriyle yıkıldı.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu