Teknoloji

İnstagram uygulama Üzerinden doğrudan Ürün Pazarlama Yapmaya Hazırlanıyor

Facebook’a ait Instagram Salı günü, kullanıcıların fotoğraf paylaşma uygulamasından çıkmadan bir ürün satın almalarına olanak tanıyacak Google Checkout adlı bir özelliği test ettiğini söyledi.

Facebook’a ait Instagram Salı günü, kullanıcıların fotoğraf paylaşma uygulamasından çıkmadan bir ürün satın almalarına olanak tanıyacak Google Checkout adlı bir özelliği test ettiğini söyledi.

Bu, Instagram kullanıcılarının bir markanın sitesini ziyaret etme ve ödeme bilgilerini buraya girmenin ekstra adımından geçmek zorunda olmadığı anlamına gelir . 

Instagram ABD’deki özelliği test ediyor ve kullanıcılar Adidas, H&M, Zara, Warby Parker, Revolve, Uniqlo ve MAC Cosmetics dahil 20’den fazla markanın ürünlerini satın alabilir. 

Bu hareket, Instagram’ın, 1 milyardan fazla kullanıcısının güzel fotoğraflara göz atması için nasıl bir yer haline gelmeye çalıştığının altını çiziyor . 

 

Google Checkout, uzun vadeli alışveriş yatırımımızın sadece bir kısmıdır

Instagram bir blog yazısında, “Google Checkout, uzun vadeli alışveriş yatırımımızın sadece bir kısmıdır” dedi. “Bu yıl Instagram’da insanların alışveriş yapmaktan keyif almaları için daha da fazla yol katmaktan heyecan duyuyoruz.”

Instagram’da bir şey satın almak için, kullanıcılar bir fotoğrafın “ürün etiketine” dokunun ve “Instagram’da Ödeme Yapma” seçeneğinin bir seçeneği gösterilir. Kullanıcılar daha sonra bir ürünü satın almak için iletişim bilgilerini, adreslerini ve ödeme bilgilerini girerler. Bu bilgiler gelecekteki alışverişlerde Instagram’da saklanacak ve kullanıcılar siparişlerini fotoğraf paylaşım uygulaması aracılığıyla yönetecekler.

Yeni özellik aynı zamanda reklamlardan para kazanan Instagram’a gelir sağlamanın bir başka yolunu veriyor.

Ödeme özelliği testi sırasında, şirket, ödeme özelliğini desteklemeye ve kredi kartı işlem masraflarını ve diğer giderleri dengelemeye yardımcı olmak için markalara satış ücreti almaktadır.

 

Uygulama Kişinin Geçmiş Alışveriş Verilerini de Kullanabilir

Instagram, daha fazla hedefli reklam göstermek için bir kişinin alışveriş geçmişini de kullanabilir. 

Özelliğin test edilmesi Instagram, kullanıcıların platformda gördükleri resimlerden ürün satın almalarına olanak tanıyan sosyal yer imi sitesi Pinterest dahil diğer sitelerden gelen rekabetle karşı karşıya.

Başarılı olmak için Instagram, kullanıcıları, ödeme bilgileriyle Instagram’a güvenebileceklerine ikna etmelidir.

Instagram, gizlilik ve güvenlikle ilgili bir dizi skandalın etkisinde olan Facebook’a ait.

Instagram, ödemeleri işlemek için PayPal ile ortaklık kuruyor ve bilgiler güvenli sunucularda saklanıyor.

Instagram, kullanıcının ödeme bilgilerini diğer kullanıcılarla veya kredi kartı ve banka kartı bilgilerini satıcılarla paylaşmaz. 

Şirkete göre, ürün etiketlerini ortaya çıkarmak için her ay 130 milyondan fazla Instagram kullanıcısı alışveriş gönderisine tıklıyor. 

Çıkış özelliği iPhone ve Android için Instagram uygulamasında sunulacak, ancak şu anda masaüstünde bulunmuyor.  

Uygulamanın Şimdilik Amerika’da denendiğini ve ne zaman Türkiye piyasasına giriş yapacağı hakkında herhangi bir açıklama bulunmuyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı