Teknoloji

INSTAGRAM’ Kullanıcıları Bu Özelliği Çok Sevecek

Instagram, sosyal ağda olan deneyimimizi artık derinden etkileyecek yeni bir işlev daha sunmaya başladı. Artık tek seferde 10 fotoğraf ve video yükleme imkanı bulunuyor.

Instagram’da reklam verenlerin keyfini sürdüğü “birden çok fotoğraf yükleme” işlevi, tekrardan kullanıcıların hizmetine sunuldu. Artık bir defada 10 fotoğraf ve video yükleyebilir, kendinize saklamakta zorlandığınız hikayenizi meraklı dünyayla paylaşım yapabilirsiniz.

SADECE REKLAM VERENLER KULLANABİLİYORDU

Birden çok fotoğraf yükleme işlevi ilk olarak yaklaşık iki sene evvel ortaya çıkmıştı. Fakat normal kullanıcılar arasında istenmeyen gönderilere sebep olacağı için, işlev reklam verenlere kısıtlı olarak sunuluyordu.

Firma, yeni paylaşım şeklini nasıl kullanabileceğimiz hakkında birkaç yol öneriyor. Yeni işlev sayesinde örneğin sürpriz bir doğum günü partisinden anları paylaşabilir, bir yemek tarifinin adımlarını bir araya getirebilirsiniz.

YENİ İŞLEVDEN FAYDALANMAK İÇİN INSTAGRAM’I GÜNCELLEMENİZ YETERLİ

Toplu olarak paylaşılan gönderilerde fotoğrafı sağa veya sola kaydırabiliyor, birden çok fotoğraf arasında yatay olarak dolaşabiliyorsunuz. Bu tür bir fotoğrafta olduğunuzu, gönderinin altındaki mavi noktalardan anlıyorsunuz. Bu şekilde bir paylaşım oluşturmak için fotoğraf veya video yüklerken “Birden çok seç” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Yeni işlevden faydalanmak için Instagram uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Henüz güncelleme gelmediyse, biraz beklemeniz gerekecek.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu