Güncel

İnşaat Sektöründe Bir Önceki Yıla Oranla İstihdam Azaldı

İnşaat sektöründe istihdam, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 9,2 azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 9,2 azaldı.
 

İnşaat sektöründe istihdam kişi sayısının, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 9,2 azaldığı açıklandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2017 yılının ekim, kasım ve aralık aylarını kapsayan 4’üncü çeyreğine ilişkin inşaat işgücü girdi endeksleri açıklandı.

Açıklamada, takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksinin 2017 yılının 4’üncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,7 azaldığı, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 9,2 azaldığı kaydedildi. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksinin ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,0 azaldığı belirtildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksinin geçen yılın son çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,7 azaldığı, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 8,9 azaldığı belirtilen açıklamada, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksinin ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,8 azaldığı ifade edildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksinin bu çeyrekte, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,6 arttığı, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 3,7 arttığı ifade edilen açıklamada, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksinin ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,6 arttığı belirtildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı