Spor

İngiliz Medyası Lideri Haber Yaptı

İngiliz medyası BBC, Süper Lig’de lider Medipol Başakşehir’i Leicester City’ye benzeterek “Kimsenin ummadığı şekilde liderler.” yazdı.

Süper Lig’de gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri çeken Medipol Başakşehir hakkında İngilizlerin ünlü basın organı BBC özel haber yaptı.

12. hafta itibari ile Süper Lig’in lideri Medipol Başakşehir’i geçen senenin Premier Lig şampiyonu Leicester City’e benzeten BBC “Avrupa futboluna bu sene “Küçük Leicester Cityler” damga vuruyor. Kimsenin ummadığı şekilde liderler” şeklinde yazdı.

“HEDEFİMİZ İLK 4-5 TAKIM İÇİNDE YER ALMAK”

Medipol Başakşehir adına BBC’ye konuşan İdari Direktör Mustafa Eröğüt “Geçen sezon bizim için çok başarılı geçti. Ligi çok iyi bir konumda tamamladık. Hedefimiz bundan sonra hep ilk 4-5 takım içinde yer almak” dedi.

Maçlarını 17800 kişilik Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynadıklarını belirten Eröğüt bunun kendileri için avantajlı olduğununa da belirtterek şunları söyledi:

“İki yıl öncesine kadar sadece 100 kadar taraftarımız vardı. Bunun bazı avantajları oluyor aslında. Takım kötü gittiğinde taraftar baskısı ve protestosu olmuyor. Ama işler iyi gittiğinde de tüm stadın dolu olmasını istiyorsun.”

“BAZI BARİYERLERİ KIRMAK ZOR OLUYOR”

Başakşehir’in, İstanbul için yeni bir ilçe olduğunu da belirten Mustafa Eröğüt “Bakıldığında İstanbul’da 1900’lu yıllarında başında kurulan kulüpler var. Bu büyük takımlar İstanbul Boğazı’nın iki yakasında da varlar. Biz ise 1990 yılında kurulmuş bir ekibiz. Başakşehir ise 10 yıllık bir bölge İstanbul içinde. Bazen bariyerleri kırmak zor oluyor” diye konuştu.

“BAŞAKŞEHİR TARAFTARI ŞİDDETTEN UZAK”

BBC, Medipol Başakşehir’i taraftarı hakkında ise “Öğrenci takımı” benzetmesi yaparken, takımı destekleyen taraftar için “Kulübüne tutku ile bağlı ancak protesto etmeyen. Sadece takımı destekleyen ve şiddetten uzak” bir kitle olarak tanımladı.

Medipol Başakşehir İdari Direktörü Mustafa Eröğüt, takımın teknik patronu Abdullah Avcı’yı ise Amerikalı ünlü yatırımcı Warren Buffett’e benzetti. Eröğüt” Abdullah Avcı tıpkı Warren Buffett gibi biri. Buffett yatırım konusunda uzmanda Avcı ise çok iyi genç oyuncular bulup yetiştirmede ve takıma kazandırmada usta bir isim” ifadelerini kullandı.

“BİZİM ROL MODELİMİZ SOUTHAMPTON”

Süper Lig’de lider ve namağlup devam ettiklerini ancak şampiyonluk için konuşmak henüz erken diyen Mustafa Eröğüt “Bizi Leicester City’e değil daha fazla olarak Southampton’a benzetiyorum ve aslında rol modelimiz onlar. Çünkü Southampton Başkanı Ralph Krueger’in bir sözü tam da bizim düşüncemiz “Biz başarıyı satın almıyoruz üretiyoruz” Bu söz tam da Medipol Başakşehir içinde geçerli” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu