Biyografi

İmparator’u Yıkan İşte O Acı Haber: Ağa’mızı Kaybettik!

İbrahim Tatlıses, Nuri Sesi güzel, Mahmut Tuncer, Selahattin Alpay ve Seyfettin Sucu gibi sanatçılara çok sayıda türkü besteleyen Abdullah Balak, uzun zamandan beri tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu sabah yaşamını yitirdi.

AĞA’MIZI KAYBETTİK

Hocasının kaybıyla derin üzüntü yaşayan İbrahim Tatlıses, Instagram hesabından Abdullah Balak’la çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı, ve eklemiş olduğu notla acısını dile getirdi. “Ağa’mızı kaybettik” Tatlıses, cenazeye gidemediği için de büyük üzüntü yaşadı.

Tatlıses’in Instagram hesabından paylaştığı o duygusal not:

Şanlıurfa sevdalısı, değerli hocamız, değerli bir üstad, kıymetli bir besteci unutulmaz, efsaneleşmiş “Fadile, Karadaş Dala Konarım, Yarımın Adı Yaşar, Felek Sen Ne Deleksen, Başında Yazması Var, Seherde Uyansan” gibi, daha bir çok esere imza atan, Şanlıurfa sevdasından vazgeçmeyen, Urfa’nın özüne inen bir insan olan değerli AĞA’mızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum.

ÇOK ÜZGÜNÜM ÇOK

Üzüntüm büyüktür fakat ne yazık ki cenazeye gidemediğim için çok üzgünüm çok. Niye mi çok üzgünüm? Kalabalık olacağını biliyorum, o kalabalıkta insanlar aşırı bir sevgi göstereceklerdir işte bu yüzden gelemiyorum.

HAKKI HEPİMİZDE BÜYÜKTÜR

Sevgili hemşehrilerim beni bağışlasınlar. Şanlıurfalılar olarak acıyı da, tatlıyı da severiz ama bu acı başka bir acı. Terbiye timsali, beyefendi Abdullah Balak Ağa’mızı kaybetmemizin acısını bütün hemşehrilerimle yürekten paylaşıyorum. Hakkı hepimizde büyüktür, varsa bizim hakkımız helal olsun, mekanı ise cennet olsun.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu