Sağlık

İlk Defa Karın Fıtığı Onarımı ve Karın Düzeltme Ameliyatı Aynı Anda Başarılı Bir Şekilde Yapıldı.

Batman Bölge Devlet Hastanesinde ilk defa karın fıtığı ve karın düzeltme ameliyatı birlikte yapıldı.

Batman Bölge Devlet Hastanesinde ilk defa karın fıtığı ve karın düzeltme ameliyatı birlikte yapıldı.
 

Batman Bölge Devlet Hastanesinde karın fıtığı ve aynı zamanda birden fazla doğum yapmaya bağlı olarak karın duvarında genişleme ve sarkma olan 50 yaşındaki hastaya Bölge Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlarından Op. Dr. Turgay Demir, Op. Dr. Güneş Tekten ve Anestezi Uzmanı Emel Aydoğan Eren tarafından ilk defa karın fıtığı onarımı ve karın düzeltme ameliyatı aynı anda yapıldı.

Başarılı ameliyata ilişkin Op. Dr. Turgay Demir, seçilmiş hastalarda bu iki ameliyatın beraber yapılabileceğini ve hastaların fıtık onarımı ile karın düzeltme ameliyatının birlikte yapıldığı durumda daha iyi bir görünüme sahip olduklarını, yaşam kalitelerinin arttığını ve daha mutlu olduklarını belirtti. Demir, ilaveten hastanede ileri cerrahi uygulamalarının güvenle yapıldığını söyledi.

Bitlis’te yaşayan ve ameliyat olmak için Batman’a gelen hasta Aynur Beyaoğlu ise, “Geçirdiğim ameliyatla ilgili çok araştırma yaptım, Batman Bölge Devlet Hastanesini tercih ettim. Ameliyat olmak için Bitlis’ten geldim. Ameliyatım çok şükür başarılı geçti. Operasyonda emeği geçen başta doktorlarımız olmak üzere tüm hastane çalışanları ve yönetimine teşekkür ederim.” dedi. 

 

Editör Ramazan Cengiz

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu