Güncel

İlahiyatçılardan ve STK’lardan Velilere Seçmeli Ders Uyarısı Geldi

İlahiyatçılar ve STK’lar velilere, ortaöğretimde okuyan öğrenciler için seçmeli ders uyarısında bulundular.

İlahiyatçılar ve STK’lar velilere, ortaöğretimde okuyan öğrenciler için seçmeli ders uyarısında bulundular.
 

Öğrenciler, önümüzdeki yıl öğrenim göreceği seçmeli derslerle ilgili 23 Şubat tarihine kadar tercih yapabilecek. İlkokul 4. sınıf, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise 9, 10 ve 11. sınıflarda okuyan öğrencilerin 23 Şubat’a kadar okul müdürlüklerine seçmeli ders dilekçelerini vermeleri gerekiyor.

Sivil toplum kuruluşları, ilahiyatçılar, öğrenci velilerini “Kur’an-ı Kerim”, “Peygamberimizin Hayatı”, “Temel Dini Bilgiler” gibi seçmeli dersler konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, “Nüfusumuzun yüzde 99’u Müslüman bir ülkede Kur’an-ı Kerim ve Siyer derslerini bütün öğrencilerimizin almasını sağlamamız gerekir. Allah’ın Kitabı ve Kutlu Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale geleceğini ve geleceğimizi tehlikeye sokacağı bilinmelidir. Bütün velilerimizi ve eğitimcilerimizi bu konuda hassas davranmaya davet ediyoruz.” dedi.

İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin ise, “Kur’an-ı Kerim ahlakından mahrum bir nesilden ailesine ve milletine hayır gelmez. Bütün veliler çocuklarının kendilerine yakışır bir evlat olmasını beklerler. Onun için velilerin Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer dersini seçerek çocuklarını yönlendirmelerini bekliyoruz. Bu çocukların hem geleceği için hem de dini noktada daha iyi yetişebilmesi için çok önemlidir.” ifadelerini kullandı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı