Kültür

İkigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı kitabı, Kalp Hapishanesi

Son haftalarda İkigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı kitabıyla çok satanlar listelerinde ön sıralarda yer alan Francesc Miralles; Kalp Hapishanesi ve Vabeste kitaplarıyla romantik edebiyatın da sevilen ismi olmaya aday.

Son haftalarda İkigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı kitabıyla çok satanlar listelerinde ön sıralarda yer alan Francesc Miralles; Kalp Hapishanesi ve Vabeste kitaplarıyla romantik edebiyatın da sevilen ismi olmaya aday.

Kişisel gelişim, rehberlik ve spiritüel edebiyat alanlarındaki kitapları birçok dile çevrilen Frances Miralles, Pena Yayınları’ndan çıkan Kalp Hapishanesi ve Vabeste kitaplarıyla bir kere daha okuyucuyu gündelik hayatın içindeki mucizeleri ve tesadüflerin yarattığı mutlulukları keşfetmeye davet ediyor.

Hayata, aşka ve mutluluğa dair bilgeliğin romantik hikâye anlatımıyla iç içe geçtiği bir edebiyat keyfi sunan Kalp Hapishanesi ve Vabeste; okuyucuya ilham dolu bir yaşama gücü katıyor.

Kalp Hapishanesi

Bir sokak kedisi, Samuel’in evine girdiği gün etrafında inşa ettiği insan geçirmez dünya sarsılmaya başlar. Bu kedi sayesinde 30 yıl sonra mucizevi bir şekilde ortaya çıkan çocukluk aşkı Gabriela’yı tesadüfen bulur. Bu tesadüften sonra Samuel’i şaşırtıcı olaylarla dolu bir macera beklemektedir. Günlük hayatımızda küçücük şeylerin bir fırtına başlatma veya uyuşuk bir kalbi uyandırma gücüne sahip olduğunu göreceğiniz bu romanı okuduktan sonra hayatınızdaki küçük şeylerin mucizesini keşfedeceksiniz.

Vabeste

Tüm ailesini bir kazada kaybeden 36 yaşındaki Iris hayatının paramparça olduğunu düşünmektedir. Gri ve soğuk bir öğleden sonrasında, dünyanın onun için hiçbir anlamının olmadığı bir günde, bir daha eve dönmemek üzere sokaklara çıkar. Tam delice bir şey yapmayı aklından geçirirken sokakta daha önce hiç farkına varmadığı bir kafe görür. Kafenin ilginç bir adı vardır: Dünyanın en güzel yeri işte tam da burası. Kafe o kadar ilgisini çeker ki hemen içeri girer. Kafede Luca isminde bir İtalyan’la karşılaşır ve altı gün boyunca kafenin altı farklı masasında onunla sohbet eder. İşte tam da bu noktada başlayan harika şeyler bu kafeye vabesteydi…

Yazar Hakkında – Francesc Miralles

1968 Barcelona doğumlu Francesc Miralles Alman Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yayınevlerinde editör olarak çalışmış olan yazar, Franz Kafka ve Hermann Hesse’ye ithaf ettiği birkaç makaleden sonra roman yazmaya karar vermiştir. Yetişkin ve gençlere yönelik yazdığı romanlarının çoğu çok satanlar listesine girmiş ve çeşitli edebiyat ödüllerine layık görülmüştür. Kalp Hapishanesi ve Vabeste başta olmak üzere yetişkinlere yönelik romanları birçok ülkede yayınlanmıştır. Yazarın yoğunlaştığı bir diğer alan da kişisel gelişim, rehberlik ve spiritüel edebiyattır. Uluslararası çoksatan bir rehber kitap olan Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı kitabının da eş yazarıdır.

Editör: Mehmet YAKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı