Kültür

II. Abdülhamid Han Kütahya’da Anılacak

Belediye, Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesi olan Sultan 2.Abdülhamid Han’ı vefatının 100. yılında anmak için tiyatro gösterisi ve söyleşi programı düzenliyor.

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Belediye, Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesi olan Sultan 2.Abdülhamid Han’ı vefatının 100. yılında anmak için tiyatro gösterisi ve söyleşi programı düzenliyor. 21 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’da Orhan Karaağaç’ın moderatörlüğünde ‘Düşünce Atölyesi’ programı düzenlenecek. Programa, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi olan tarihçi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve 2. Abdülhamid Han’ın torunu Nilhan Osmanoğlu katılacak. 23 Şubat Cuma günü ise Abdülhamid’in hayatını anlatan ‘Eskitilmiş Kılıç’ adlı oyun sahnelenecek. Etkinlikler Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kütahya, kültür sanat etkinlikleriyle dolu bir haftaya daha ‘Merhaba’ diyecek. Belediye, düzenledikleri faaliyetlerle tarihte bir yolculuğa çıkacak ve önemli isimleri ağırlayacak. Sultan 2.Abdülhamid’in vefatının 100. yılında çeşitli etkinlikler ile anılacak. Ayrıca her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ’Anadolu’yu Mayalayanlar’ programında Fatih Çıtlak, 19 Şubat Pazartesi günü Kütahyalılarla birlikte Anadolu’nun manevi mimarlarını anmaya devam edecek. Bu programlara ek olarak 21 Şubat Çarşamba günü sağlıklı yaşam söyleşilerinde Yrd. Doç. Dr. Emine Kadıoğlu’nun katılımıyla Hayme Ana Hanımlar Lokali’nde acil ve ilk yardım konusu işlenecek. Belediye, Pazar günlerinin vazgeçilmezi ‘Ye Kürküm Ye’ çocuk oyunuyla çocukları sevindirmeye devam edecek.

Editör: Ramazan CENGİZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı