Ekonomi

Hükümet Yeni Emekli Olacaklara Müjde Verdi

Milyonlarca emeklinin büyük bölümü promosyonu cebine koydu, bu imkandan önümüzdeki dönemde emekli olacaklar da faydalanabilecek. Emekli maaşı bağlanan, bankasını seçip parasını alabilecek.

Memurlar gibi emekliler de maaşları yattığı bankalardan promosyon alma hakkına kavuştu. 11.5 milyon emekliye promosyon ödemesi Mart-Nisan- Mayıs’ta yapılması kurala bağlandı, işlemlerin kolaylaştırılması sayesinde büyük bölümü 1 ayda parasını cebine koydu. Fakat promosyondan sadece mevcut emekliler değil, önümüzdeki dönemde emekli olacaklar da yararlanacak.

ÇALIŞAN NE ZAMAN EMEKLİ OLURSA OLSUN PROMOSYON ALABİLECEK

Kişi ne zaman emekli olursa olsun, promosyon alabilecek. Şimdi emekli olan da 3 ay sonra ya da 6 ay sonra emekli olan da banka promosyonuna başvurabilecek. Emekli aylığı bağlanan kişi, bankasını seçecek, ‘3 sene maaşımı sizden alacağım’ taahhüdünü vererek 3 senelik promosyonu cebine koyacak. Yeni emeklilerin promosyon tutarı da mevcut emekliler gibi olacak. 

Taban tutar bağlanan maaş bin liranın altında ise 300, bin-2 bin lira arasındaysa 375, 2 bin liranın üzerindeyse 450 lira olacak. Yeni emekli en az bu tutarlarda promosyon alabilecek. 

Fakat daha yüksek ödeme teklif yapan varsa, o banka seçilerek cazip fırsatlar değerlendirilebilecek. Emekli olanlar, ya ilk maaşın yatırıldığı bankayla devam ederek promosyon oradan alabilecek ya da e-devlet’ten ya da seçtiği bankaya başvurarak maaşını taşımış olacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu