Güncel

HÜDA PAR’dan Malatya esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Malatya İl Teşkilatı, Yeşilyurt ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunarak esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

​HÜDA PAR Malatya İl Teşkilatı, Yeşilyurt ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunarak esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.
 

HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Orhan Dikgöz ve beraberindeki heyet, Yeşilyurt ilçesi Tevfik Temelli Caddesi’nde bulunan yüze yakın esnafı ziyaret ederek, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Esnafın sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan HÜDA PAR heyeti, kendilerine iletilen sorunları not ederek ilgili mercilere iletecek.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Dikgöz, esnafın, belediyenin üst yapı çalışmalarının uzun sürmesinden şikâyetçi olduklarını aktardı.

Dikgöz, “Haftalık esnaf ziyaretlerimiz sürüyor. Bu çerçevede bu hafta Tevfik Temelli Caddesi’nde yüze yakın esnafımızı dinledik. Esnafımız, resmi kurumlarda muhatap bulamıyor. 7-8 ay süren bir yol çalışması maalesef bu caddede işleri bitirme noktasına getirdi. Esnafımız iş yapamamaktan şikâyetçi. Ayrıca dolar ve altının artarda artışından kaynaklanan ekonomik sıkıntılar, küçük esnafı bitirdi. Son yıllarda binlerce küçük esnaf iş yerini bu yüzden kapatmak zorunda kaldı. Malatya esnafı da bu sıkıntılardan nasibini almış. Ayrıca su fiyatlarının yüksek olduğunu belirten esnaflarımız var. Bu esnaflarımız suyun zaten pahalı olduğunu belirtiyor. Artan vergilerle beraber faturaların cepleri yaktığı da malum. Yetkililerden küçük esnafımızı dinlemelerini ve sorunlarına bir an önce çözüm sunmaları gerektiğini buradan hatırlatmak isteriz.” dedi.

 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu