Güncel

Hristiyanlara Zulüm Var Dediler Veryansın Ettiler

Avrupada bir gazete hristiyanlara müslümanlar , çinliler ve hindular zulüm yapıyor dediler, Asıl zalimi unuttular, Ortadoğu’daki acımasız İslam Devleti, ibarelerini kullanan gazete bakın neler yazdı

Avrupada Christian Today adlı gazete Müslümanlara böyle iftira attı
Hıristiyanların 2017 de daha büyük şiddet eylemlerine maruz kalacağını tahmin ediyoruz, Hıristiyanların Zulum görme konusunda en çarpıcı artışın, hem İslam dünyasında, hem de devlet ve İslamcı militanlardan daha fazla zulüm riski altında olması bekleniyor.

Hristiyanlara karşı zulüm, Hindistan’da, militan Hindular ve Çin’den de görülüyor ve burada kayıt dışı kiliselerde baskı artmaya devam ediyor.

Tam sayılar Release International’ın yıllık Zulüm Eğilimleri raporunda önümüzdeki ay yayınlanacak.

Bulgular, yardım dergi dergisinin Ocak sayısında yayımlandı.

Genel Sekreter Paul Robinson, “Ortadoğu’daki acımasız İslam Devleti! Nijerya’daki ağır silahlı militanlar ve Hindistan’daki Hindu aşırı uçları gibi dünya çapında Hıristiyanlar giderek artan şiddet olaylarına maruz kalıyor.

“2017’deki zulüm eğilimine ilişkin raporumuz, dualarımıza ve zulüm gören ailemiz için pratik desteğe yeni bir boyut kazandıran bir çağrıdır.”

Ortadoğu’da Suriye ve Irak’ta sürmekte olan çatışma, Hıristiyanlar da dahil olmak üzere on binlerce insanı evlerini ve tarihi kiliseleri Hıristiyanlığın doğum yeri ya da yakınında 2000 yıl önce zorlamaya devam ediyor ve 2000 yıl önce üyelerinin yarısının çoğunun kaybedilmesi ile karşı karşıyayız. Bazı Hıristiyan liderler, bölgedeki tüm Hıristiyanların kitlesel olarak göç etmesinden korkuyorlar.

İslam Devleti’nden kaçan Hıristiyanlar korku hikayelerini işkence, cinsel istismar ve hatta çarmıh gerçeği anlattı. Şu an uzmanlar,Hıristiyanların hayatta kalma mücadelesinde zulümün kötüye gideceğini düşünüyorlar.

İran’da, yeraltı kiliselerine verilen sıkıntı, hapishaneden kaçınmak için tutuklama, hapis ve işkence ile karşı karşıya kalan veya bazen 10.000 dolara kefaletle karşılanacak olan Hristiyan liderlerle devam edecektir.

Mısır’da İslamcı militanlar tarafından Hıristiyanlara yönelik saldırılar devam ediyor.

Nijerya, Hıristiyanların, 2011 yılından beri Boko Haram tarafından öldürülen 15.000 kadar ve iki milyon kişi de yerinden edilmiş en kötü zulümlerden geçirilerek acı çektiriliyor. Müslüman Fulani militanları, Hıristiyanları ve kuzeydeki diğer insanları terörize etmeye devam ediyor, geceleri köylere saldırıyor, insanları bıçakla kesip topraklarını ele geçiriyorlar.

Basında çıkan haberlere göre, Pakistan’da Hıristiyan annesi Asia Bibi, küfür suçlamasıyla yargılamasının altıncı yılında ölüm cezasına çarptırıldı.

Onu savunmaya cesaret eden ya da küfür yasasını kaldırmaya çalışan herkes suikasta kurba gidebiliyor ve Yüksek Mahkeme itirazını dinlemek isteyen hâkim bulmak için mücadele etmektedir. Bir Releasing ortağı “Pakistan’daki Hıristiyanlar üçüncü sınıf vatandaşlar olarak görülüyor” diyor. “2017’de daha fazla ayrımcılıkla, zorla dönüştürülerle ve zorla evliliklerle karşılaşacağız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu