Güncel

Hollanda Uçuş İznini İptal Etti! Şimdi Ne Olacak?

Hollanda ile dış işleri balkanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında tırmanan gerginliğe tuz biber olacak bir karar alan Hollanda hükumetinden geldi!… Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal edildi

Hollanda ile dış işleri balkanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında tırmanan gerginliğe tuz biber olacak bir karar alan Hollanda hükumetinden geldi!…  Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Hollanda’nın Rotterdam kentine bugün gideceğini açıklamasının ardından ülkeden gerilimi tırmandıracak bir hamle geldi.  Hollanda, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal etti.

ÇAVUŞOĞLU “YAPTIRIMIMIZ AĞIR OLUR” DEMİŞTİ

Çavuşoğlu, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı gidecek. ‘Uçuş iznini iptal ederiz’.  Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı’nı böyle tehdit ediyorlar. Bugün Rotterdam’a gideceğim. Eğer  Hollanda, benim uçuş iznimi iptal ederse ekonomik ve siyasi bizim  Hollanda’ya karşı yaptırımımız çok ağır olur” demişti.

HOLLANDA’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Hollanda, güvenlik endişesiyle iniş izninin iptal edildiğini açıkladı.

Reuters’ın haberine göre  Hollanda hükümetinden yapılan açıklamada,  Türkiye’nin yaptırım tehdidinin mantıklı çözüm arayışını imkansız hale getirdiği ifade edildi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu