Güncel

Hollanda, Bakan Kaya’nın Aracı Hollanda’ya Girmesine Müsaade Edilmedi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun uçağına iniş izni verilmeyen Hollanda’ya kara yoluyla gitmeye karar verdi Aile Bakan’ı Kaya, Hollanda sınırında durduruldu. Bakan Kaya’ ülkeye giriş izni verilmedi.

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın aracı Hollanda girişinde durduruldu ve kendisi de Bakan Kaya’nın yanına gitmesine müsaade edilmedi.

POLİS YAKALADIĞINI SINIR DIŞI YAPIYOR

Bakan Kaya’yı takip yapan konvoyda iki aracın polis tarafından durduruldu ve araçta olanların “istenmeyen kişi” olarak ilan yapılarak Almanya’ya sınırdışı edildiğini söyleyen Çataklı, kendisinin de olduğu bir aracın içindekilerin Hollandalı sanıldıkları için Rotterdam’a doğru geçebildiklerini söyledi.

Fakat Hollanda’ya karadan girmeye çalışan gazeteciler, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve bazı bakanlık çalışanları sınır dışı yapıldı.

Bakan Kaya’nın aracı ise sınırda bekletildiği söylenildi.

DİPLOMATİK ARAÇLA GELİRSE İZİN VERİRİZ

Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebu Talib ise yaptığı açıklamada, “Eğer Türk Bakan diplomatik araçla geçerse durdurmayız ve konsolosluk girişine müsaade ederiz.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu