Güncel

Helikopter Kazasını Rusya, Doğruladı

İstanbul Büyükçekmece’de Eczacıbaşı Holding’e ait helikopter tv kulesine çarptı. Kazada 4’ü Rus vatandaşı olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi. 2 kişiye ise halan ulaşılamıyor.

4 RUS VATANDAŞI HAYATINI KAYBETTİ

Kazayla ilgili Rusya cephesinden ilk açıklama yapıldı. Rus Dışişleri Bakanlığı, helikopter kazasında 4 Rus vatandaşının öldüğünü açıkladı.

Helikopter de 2 pilot, 4 yabancı misafir, 1 Türk yolcu vardı. 4 yabancı Rusya vatandaşıydı. Kazada yaşamını yitirenlerin ismi ise şöyle: Alaaddin Nacar (Kaptan pilotun), Ahmet Bulut(Pilot), Eczacıbaşı Vitra Rusya Genel Müdürü​ Salim Özen, Rusya vatandaşları; Aleksandır Vanin, Igor Kochergin, Luidmina Churova, Elena Badraga.

BÜLENT ECZACIBAŞI OLAY YERİNDE AÇIKLAMA YAPTI

Helikopterin düştüğü yere gelen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı açıklama yaptı. Helikopterin nasıl düştüğüne ait henüz kesin bir bilgi olmadığını söyleyen Eczacıbaşı, “Olay nasıl ortaya çıktı şu an bilmiyoruz. İncelenince biz de öğrenmiş olacağız. Kaza nasıl oldu? Neden ortaya çıktı şu anda bilmiyoruz.

HELİKOPTER TAM DONANIMLIYDI

Helikopterde olanlar hakkın da bilgi veren Bülent Eczacıbaşı, “Bir yöneticimiz vardı. Bir Rusya’daki yöneticilerimizin temsilcisi olan arkadaşımız vardı. Ayrıca Rus konuklarımız, müşterilerimiz vardı. Fuar sebebiyle davet ettiğimiz 4 misafirimiz vardı. Tabi 2 tane de pilotumuz var. Atatürk Havalimanı’ndan havalandığını biliyoruz. Sanırım Bozoyük tesislerimize gidiyordu. Tam donanımlı bir helikopterdi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu