Kültür

Helal Yaşamda Gençlik Konferansı Büyük İlgi Gördü

İstanbul’da gerçekleştirilen “Helal Yaşamda Gençlik” konferansında, gençlerin toplumun ihyasında önemli görevler alabileceği belirtildi.

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Araştırma ve Sertifikalandırma Derneği (GİMDES) ve gönüllülerinin iş birliğiyle bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Helal Yaşamda Gençlik” konferansı gerçekleştirildi.

Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılan konferans, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Siyer Vakfı Kurucu Başkanı M. Emin Yıldırım, gençliğin önemine değindi. Yıldırım, “Eğer helal yaşamda gençlik olursa helal yiyenler helal işler ortaya koyacak. Bu da toplumun ihya ve inşasına vesile olacaktır. Gençler toplumun ihya ve inşasında önemli rol alabilir. Öncelikle marifetle ufkumuzu oluşturmalıyız. Hassasiyet duygumuzu tesis etmeliyiz. Temsil ve tebliği iyi yapmalıyız. Yalnız bile olsak sabır ve sebat ile yolumuza devam etmeliyiz.” dedi.

GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer ise helal sertifikalandırmanın önemine değinerek, Dünya Helal Vakfı ve Darul Helal Medresesi’nin gençlere katkı sağlayacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Yıldırım ve Büyüközer’e plaket takdim edildi. Konferans, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu